Ślub i wesele w nurcie slow wedding to trend ślubny, po który decyduje się sięgnąć coraz więcej Par Młodych. Na czym polega takie wesele? Czym różni się od tej tradycyjnej formy i dlaczego warto je rozważyć?

Idea slow wedding wywodzi się od popularnej ostatnio postawy wobec życia zwanej slow life. Jest to niejako przeciwieństwo życia w tempie wielkomiejskim, to pochwała świadomej egzystencji tu i teraz, bycia obecnym. Podobnie jak koncept slow foodslow life wywodzi się z Włoch – kraju znanego z celebrowania życia i posiłków :). Jako sposób na życie, idea „slow” odnajduje się świetnie także w ślubnym świecie.

Ślub i wesele w stylu slow

Slow wedding nie różni się zbyt wiele od idei slow life – chodzi tu po prostu o to, by celebrować ten dzień w sposób świadomy, bez pośpiechu. To pochwała związku i chwili tu i teraz, przeżywania jej w pełni. Slow wedding odrzuca typowe ramy weselne, dlatego najczęściej tego typu przyjęcia realizowane są albo w plenerze, albo w otoczeniu natury, w miejscu pozwalającym na swobodne obcowanie z przyrodą. Slow wedding to świetna opcja dla tych Par Młodych, które swoje przyjęcie weselne widzą nie w formie zasiadanej imprezy, a w bardziej luźnej atmosferze – nie ma tu określonych ram czasowych, przyjęcie toczy się własnym rytmem zależnym jedynie od emocji i chęci gości weselnych i Pary. Wybierając slow wedding, warto rozważyć menu weselne serwowane w opcji bufetów ciepłych i zimnych, a także grilla serwowanego przez kilka godzin tak, aby każdy z gości weselnych mógł z niego skorzystać w odpowiednim dla siebie czasie. Slow wedding to także nietypowe formy ślubów – taka formuła sprzyja wszelkim ślubom cywilnym plenerowym, a także ceremoniom humanistycznym.

Ślub i wesele w stylu slow wedding w Skansenie Bicz

Szukając miejsca wymarzonego na organizację ślubu i wesela w stylu slow wedding, warto zajrzeć do Skansenu Bicz, położonego pomiędzy Poznaniem a Łodzią. Idealną przestrzenią na organizację przyjęcia weselnego w stylu slow jest Chata Biesiadna, która w swoich wnętrzach może pomieścić nawet 150 gości weselnych. Urzeka ona swoją prostotą, a zarazem kunsztem wykonania – drewniana, otwarta konstrukcja sprawia, że mimo bycia we wnętrzach, goście weselni wciąż zachowują kontakt z naturą, tak ważny w idei slow wedding.

Stylowa i przestronna Chata Biesiadna daje ogrom możliwości organizacyjnych – sprawdzi się świetnie podczas gorących letnich miesięcy, ale i także, przy odpowiednim zabezpieczeniu, ugości jesienne Pary Młode. Dla fanów dań z grilla, Skansen Bicz proponuje także możliwość wybrania menu grillowego przygotowanego w Chacie Grillowej na ruszcie opalanym aromatycznym drewnem. Skansen Bicz to nie tylko przepiękne miejsce o wielu możliwościach, to także świetna obsługa i rewelacyjne menu. Jeśli marzycie o ślubie i weselu w stylu slow wedding , zajrzyjcie koniecznie do Skansenu Bicz i sprawdźcie, jak może wyglądać Wasz piękny dzień.

 

źródło: abcslubu.pl