Pandemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi, ale zgodnie z założeniami wirusologów. Wiedzieliśmy, że może się tak wydarzyć, stąd wprowadzone działania izolacyjne i wielka akcja #zostanwdomu. Kluczowe dla nas wszystkich jest mądre i dojrzałe podejmowanie działań, a przede wszystkim – przemyślane decyzje. Nie ma potrzeby panikować na zapas, panika i strach to najgorszy doradca.

Śluby cywilne – marzec / kwiecień – czy się odbędą?

Planowane śluby marcowe zgodnie z wytycznymi wielu urzędów cywilnych odbywają się zgodnie z terminarzem, ale w obecności tylko świadków. Są jeszcze urzędy, gdzie dopuszcza się obecność rodziców. Zatem odbywają się, ale w okrojonej liczbie bliskich.

Czy wesele jest imprezą masową ?

Nie jest – ale niestety, w aktualnej sytuacji, organizacja przyjęcia weselnego może narazić Was i bliskich na zarażenie wirusem. Na szczęście marzec nie jest najpopularniejszym miesiącem ze względu na post, który mija wraz z nadejściem Świąt Wielkanocnych. Czy problemem może okazać  się zrealizowanie wesela w kwietniu, czy w maju? Nikt nie jest w stanie udzielić wiążącej odpowiedzi na ten moment.

Czy powinnam odwołać ślub, jeśli  zaplanowałam go na lato 2020?

Nie ma tu na dzisiaj dobrych rad i pomysłów, nie wiemy, co przyniosą kolejne tygodnie. Wydaje się, że dużym problemem mogą być wesela w kwietniu, być może również w maju, natomiast wszyscy głęboko wierzymy, że obecny stan rzeczy minie możliwie jak najszybciej. Co robić dzisiaj? W przypadku kwietniowych terminów, sprawdźcie terminy alternatywne – prawdopodobnie będą to inne dni tygodnia niż sobota, ale to dziś najmniejszy problem. Zacznijcie od miejsca na wesele, znajdując kilka opcji dat i dopytajcie Waszych podwykonawców, jakie terminy im pasują – na pewno znajdzie się jeden, który będzie dostępny dla wszystkich.

Czy pandemia potrwa do czerwca?

Nikt w tej chwili nie wie, ale wierzymy gorąco, że czerwcowe wesela ruszą swoim trybem, czego Wam i sobie życzymy.

 

źródło: abcslubu.pl