Organizacja ślubu i wesela potrafi być bardzo kosztowna. Sala, kamerzysta, fotograf, stroje i dekoracje to często wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Na szczęście przy odrobinie chęci sama możesz wykonać większą część dekoracji. Poznaj nasze podpowiedzi i spraw, by twoja sala weselna prezentowała się wyjątkowo nawet przy małym budżecie!

Tło za stołem młodej pary

Najważniejszym miejscem na sali, poza parkietem, jest stół państwa młodych, który wymaga specjalnej oprawy. Niezależnie od tego, czy organizujesz wesele w stylu rustykalnym, czy też glamour, postaw na białe tło za wami. Zwróć uwagę, aby miało szerokość obejmującą około 6 krzeseł, dzięki czemu lepiej zaprezentuje się w obiektywie. Udekoruj je w zależności od upodobań – obręczami z roślin z waszymi imionami, girlandami lampek o ciepłej barwie lub modnymi kwiatami.

Obręcze wykonasz bardzo prosto, wykorzystując zwykłe hula hop i zielone pnącza lub gałązki, które dostaniesz w każdej kwiaciarni. Zieloną girlandę lub gałązki owiń dokładnie wokół obręczy, a końcówkę zabezpiecz klejem na gorąco i wstążką. Wasze imiona odrysuj i wytnij z grubego kartonu i dokładnie pokryj złotą lub brokatową farbą. Umocuj je wewnątrz koła za pomocą wstążki lub żyłki.

Tło ozdobione lampkami stworzy magiczną atmosferę, a jego wykonanie jest bajecznie proste. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka girland lampek choinkowych na białych lub przezroczystych przewodach i zamocujesz je na samej górze konstrukcji. Pamiętaj, aby mocowanie znajdowało się od strony ściany, a sznur światełek przerzuć na drugą stronę. W ten sposób mocowanie pozostanie niewidoczne.

Podobnie proste w wykonaniu jest udekorowanie tła kwiatami. Do przezroczystej żyłki przymocuj kwiaty od najmniejszego do największego, zostawiając pomiędzy nimi kilka centymetrów odstępu. Zadbaj o jednolitą paletę kolorystyczną wybranych roślin, aby całość prezentowała się spójnie. Kwiatowe girlandy przymocuj do tła podobnie jak opisane wcześniej lampki choinkowe. Wykonane w ten sposób tło to tegoroczny hit Instagrama!

Dekoracje stołu weselnego

W zależności od wybranej aranżacji przestrzeni za wami dopasuj do niej resztę dekoracji. Stoły dla gości pełnią bardzo ważną rolę, dlatego przygotowując ozdoby zwróć uwagę na ich funkcjonalność. Zamiast kosztownych, obfitych bukietów postaw na lekkie i stylowe lampiony i girlandy. Wykorzystaj zieloną girlandę, brokat, słoiki, wysokie szklanki i niskobudżetową gipsówkę!

W rustykalnej wersji wzdłuż stołu ułóż obfitą, żywą, zieloną girlandę, uzupełniając ją co metr wysokimi szklankami lub prostymi, szklanymi wazonami z umieszczoną wewnątrz świecą, lub w wersji nieco bogatszej otwartymi latarenkami. Taka dekoracja stołu pęknie będzie komponować się z tłem ozdobionym zielonymi obręczami. Winietki wydrukuj na prostym, białym papierze i umieść na materiałowej serwetce złożonej na zastawie, dekorując ją jedynie maleńką gałązką z użytej girlandy. Jeśli wolisz tradycyjne bukiety postaw na kompozycje z gipsówki i kilku sztuk białych róż lub eustomy, ozdobione kilkoma zielonymi gałązkami. Umieść je w litrowych słoikach i ułóż na plastrach z drewna, obok stawiając 2-3 niewielkie świeczki w szklankach wypełnionych wodą. Wówczas winietki zamiast gałązki z girlandy udekoruj pojedynczą gałązką gipsówki.

Do tła w wersji z lampkami wykorzystaj słoiki lub świeczniki wykonane z wysokich, smukłych wazonów ozdobione złotym brokatem. Zwróć uwagę, aby sporą ilością brokatu nałożyć w popularny motyw ombre, dzięki czemu efekt będzie lekki, ale spektakularny. Do przygotowanych w ten sposób świeczników nalej wody i umieść w nich świece. Winietki w tej wersji również możesz przyozdobić brokatem, choć postaraj się o subtelny efekt. Jako obrączki na serwetki wykorzystaj najtańsze, złote pierścionki w dużym rozmiarze. Takie ozdoby podkreślą elegancki styl przyjęcia.

Wykonane w ten sposób dekoracje sprawią, że wesele będzie wyglądać pięknie i stylowo, a dodatkowo nie nadszarpniesz swojego budżetu.

źródło: abcslubu.pl