Moda daje ogromne możliwość pokazania siebie i kreowania własnego wizerunku. To jeden z najbardziej dostępnych sposobów między innymi na zaznaczenie swojej odrębności, podkreślenie wyznawanych w życiu wartości, zamaskowanie niedoskonałości czy uwypuklenie mocnych stron figury. Często mówi się o zabawie modą – warto to robić i nie trzymać się tak ściśle tego, co dyktowane przez współczesne trendy. I chociaż to wszystko jest prawdą w odniesieniu do mody w ogóle, są takie sytuacje w życiu, kiedy to po prostu trzeba trzymać się klasyki i pewnych zasad. Jedną z nich jest ślub. Nawet ze ślubnymi stylizacjami można odrobinę eksperymentować, ale tak naprawdę w dobrym guście najbardziej są znane i uznane od zawsze klasyczne damskie i męskie stylizacje. Biała suknia i garnitur lub smoking robią robotę.

Stylizacje męskie na wesele i ślub

Większość osób pragnie prezentować się perfekcyjnie w dniu swojego ślubu i wesela. To zupełnie zrozumiała potrzeba, bo to właśnie wtedy oczy wszystkich zwrócone są na młodych. Zwykle wzrok zatrzymuje się dłużej na pannie młodej, ale przelotne spojrzenie omiecie też i pana. Jednym słowem panowie również muszą się postarać i tego dnia wzbić się na wyżyny własnej elegancji. Strój oraz ślubne buty to najważniejsze elementy stylizacji. Męskie buty na wesele mogą być prawdziwą wisienką na torcie stylizacji. Warto o tym pamiętać i nie kupować byle czego. Najlepiej postawić na ponadczasową jakość i naprawdę doskonałe wykonanie. Buty ze skóry to mus i absolutnie nie należy wybierać tych, które nie spełniają standardów elegancji i wykonane są ze skóry ekologicznej.

Buty męskie ślubne

Buty ślubne dla pana młodego warto wybierać w sprawdzonych miejscach, które oferują galanterię  skórzaną najwyższej jakości. Dobrze jest celować w modele, które w modzie męskiej funkcjonują od dawna i są tak naprawdę klasyką. Wiele z nich nawiązuje między innymi do stylu angielskiego. Mowa tutaj chociażby o takich modelach jak oksfordy czy brogsy, monki albo czarne lakierki męskie. Ślubne skórzane buty dedykowane do ceremonii zawieranych pod gołym niebem, które są coraz popularniejsze również w naszym kraju, to skórzane mokasyny do garnituru. Takie obuwie sprawdzi się perfekcyjne między innymi do lnianych jasnych garniturów, które są wybierane przez mężczyzn biorących ślub na przykład na plaży. Trudno wyobrazić sobie mężczyznę wchodzącego na nową drogę życia w takich okolicznościach przyrody, który ma na swoich stopach czarne lakierki męskie lub inne mocno zabudowane buty. Jednym słowem są pewne odstępstwa od klasycznych zasad związanych z wyborem butów na ślub, ale w większości przypadków sprawdzają się po prostu podstawowe eleganckie modele wykonane ze skóry.

Jakie cechy powinny mieć buty męskie ślubne

Bardzo wielu zdesperowanych mężczyzn zadaje sobie pytanie, jakie buty do ślubu? Jeśli pojawiają się wątpliwości, można skorzystać między innymi z porad stylistów, którzy mogą wybrać się na zakupy wraz z przyszłym panem młodym i pomóc dokonać wyboru. Zawsze warto kierować się takimi zasadami, które odnoszą się między innymi do jakości materiału, z którego wykonano buty. Niech będą to buty ze skóry najwyższej jakości, ze skórzaną wkładką w środku, na niewysokim obcasie. Buty mogą mieć dodatkowe zdobienia i przeszycia, takie jak na przykład posiadają oksfordy czy brogsy, powinny mieć jednak jak najbardziej klasyczny kolor.

Najlepiej sprawdzają się buty w kolorze brązowym lub burgundowym, koniakowym lub po prostu czarnym.  Obuwnicze eksperymenty związane z wyborem butów w innych barwach to nie jest dobry pomysł. Skóra powinna być błyszcząca, niestety matowe buty nie prezentują się tak elegancko. Warto zwrócić uwagę również na sznurówki. Poza tym niezwykle ważne są skarpetki dobrane do obuwia do ślubu. Nie należy zapominać o tym drobnym elemencie wizerunku, zakładając tego dnia wyższe jedwabne skarpetki. Jeżeli ślub będzie miał miejsce pod chmurką, a mężczyzna założy na przykład letni lniany garnitur, do skórzanych mokasynów może włożyć tak zwane męskie stopki. Wtedy pozostaje wrażenie nagiej stopy, jednak mężczyzna tak naprawdę ma na sobie skarpetki.

Męskie buty na wesele – gdzie znaleźć perfekcyjną parę  dla siebie

Czy można tworzyć męską stylizację na wesele od zakupu butów? Czasami zaczyna się odrobinę na opak, jednak bezpieczniej będzie zakupić najpierw garnitur lub smoking, a dopiero później wybierać buty. Wiele ciekawych modeli można znaleźć w internecie. Pod linkiem: https://klasycznebuty.pl/pl/c/Buty-slubne-meskie/75 znajduje się między innymi szeroki wybór męskich butów na ślub, wśród których można znaleźć najbardziej klasyczne i eleganckie propozycje, ale też trochę niesztampowych modeli. Warto pamiętać o tym, że buty ślubne wcale nie muszą być butami, tylko i wyłącznie na jedną okazję. Kupując parę nawiązującą do klasyki męskiego obuwia, tak naprawdę wprowadza się do swojej garderoby buty idealne na wiele innych okazji, w tym również do pracy. Brązowe buty na wesele, założone do granatowego garnituru, będą też butami doskonałymi na przykład do pracy.

 

źródło: abcslubu.pl