Wielu z Was przeglądając sesje stylizowane marzy o tym, by też mieć tak piękne zdjęcia, jednak zakłada, że organizacja takiego przedsięwzięcia jest trudna i żmudna. Owszem, wymaga ona nieco przygotowania i zaangażowania, jednak nie na tyle, aby z marszu zrezygnować z jej przygotowania! Jak stworzyć samodzielnie przestrzeń do letniej sesji ślubnej? Mamy dla Was 5 pomysłów wraz z podpowiedziami, jak się do takiej sesji przygotować!

Sesja ślubna z paprociami

Marzycie o romantycznej i nieco tajemniczej sesji ślubnej z paprociowym motywem? Zacznijcie od rozpoznania terenu – sprawdźcie, czy w Waszej okolicy znajduje się teren zalesiony lub choćby mały zagajnik – tak naprawdę potrzebujecie dosłownie kilku kęp paproci i kilku drzew, aby stworzyć klimat sesji. Jedyne koszty, jakie warto doliczyć do organizacji takiej sesji to profesjonalna fryzura i makijaż a także bukiet ślubny.

Sesja ślubna niczym na greckiej plaży

W snach widzicie siebie na jednej z greckich plaż w boskiej stylizacji, jednak budżet nie pozwala na realizację tych myśli? Nic trudnego! Na pewno w Waszej okolicy znajdziecie kąpielisko z kawałkiem piaszczystej plaży – nie musicie jechać aż nad Bałtyk aby mieć kilka pięknych zdjęć, szczególnie jeśli od morza dzieli Was kilkaset kilometrów. Kiedy już zlokalizujecie odpowiednie miejsce na przygotowanie sesji, mała porada od nas- umówcie się z Waszym fotografem we wczesnych godzinach porannych, aby uniknąć postronnych obserwatorów, parawanów, krzyczących dzieci i intensywnego światła.

 

Sesja ślubna z plażowym piknikiem

Kiedy znajdziecie już odpowiednią plażę w Waszej okolicy, warto zastanowić się nad charakterem takiej sesji – czy ma być lekka i „biegająca”, czy raczej bardziej statyczna? A może… sesja ślubna na plaży z piknikiem? Do jej organizacji nie potrzebujecie wcale wielu dni przygotowań – wystarczy, że zabierzecie ze sobą kocyk, kilka poduszek i zastawę stołową oraz kilka świec dla romantyzmu.

 

Sesja ślubna na pustyni rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy

Kuszą Was piaszczyste wydmy i bezkresny horyzont? Organizacja sesji ślubnej na pustyni to zdecydowanie coś dla Was! Nawet w naszym kraju znajdziecie przynajmniej kilka pustynnych krajobrazów, które pozwolą Wam na przeniesienie się, choćby na chwilę, w rejony rodem z Dalekiego Wschodu. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria takie jak oryginalna zastawa stołowa, świeczniki, wzorzysty dywan lub koc i, oczywiście, stroje ślubne oraz bukiet. Pustynne fotografie są najpiękniejsze, jeśli fotografuje się o poranku lub przed zachodem słońca – pamiętajcie, że na pustyni trudno o skrawek cienia, a zdjęcia robione w pełnym słońcu nie należą do najpiękniejszych.

 

Sesja ślubna w tropikach

Odrobina egzotyki jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła, dlatego jeśli pragniecie zorganizować sesję ślubną z takim motywem, wcale nie musicie udawać się tysiące kilometrów od Polski, by poczuć ten klimat. Wystarczy… ogród botaniczny lub palmiarnia! W wielu większych miastach Polski znajdziecie odpowiednie miejsca, które możecie wynająć na kilka godzin za drobną opłatą i wykorzystać jako tło do zdjęć. Proste? Proste!

 

źródło: abcslubu.pl